پرینت

پرینت رنگی و سیاه سفید و جزوه در ابعاد مختلف با کمترین و مناسب ترین قیمت ممکن !

پرینت رنگی
پرینت سیاه و سفید ارزان
سفارش پرینت
درباره پرینت

همه چیز درباره پرینت ؛ پرینت رنگی ، ارزان ، سیاه سفید و…

 

در دنیای امروزه، فرایند چاپ عکس‌ها و تصاویر با استفاده از دستگاههای پرینتر یا چاپگرها بسیار راحت‌تر شده است. این دستگه‌ها امکان چاپ تصاویر به صورت رنگی یا سیاه و سفید در اندازه‌های مختلف را فراهم می‌آورند.

استفاده از پرینترها برای چاپ جزوه و کتب درسی، مقالات دانشگاهی، تصاویر و اسناد رنگی، از شاخصه‌های اصلی این فناوری می‌باشد. همچنین مزایای چاپ سیاه و سفید نسبت به چاپ رنگی از جمله ارزانتر بودن هزینه‌ها برای چاپ، قابلیت چاپ حجم بیشتر در زمان کمتر و کارایی بالاتر می‌باشد. اما در حال حاضر، با رشد رقابتی در این صنعت، قیمت‌ها در حال رقابت و تغییر می‌باشد.

پرینت ارزان

پرینت رنگی 

در دهه ۱۹۸۰، با ورود پرینترهای جوهرافشان به بازار، این تکنولوژی برای خود جایگاه مهمی در عرصه چاپ به دست آورد. پرینترهای جوهرافشان، از نوع‌های رنگی و سیاه و سفید بوده و منبع تامین رنگ آن‌ها تونر یا کارتریج می‌باشد.

شرکت اپسون به عنوان سازنده نخستین پرینترهای جهان شناخته می‌شود و همچنین بزرگترین شرکت تولیدکننده چاپگر و تجهیزات مرتبط با تصویربرداری در جهان محسوب می‌شود. اپسون با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته، نقش مهم و بارزی در ارتقای صنعت چاپ داشته است و از آغاز دهه ۱۹۸۰ تاکنون، محصولات با کیفیت و قابل اعتمادی ارائه کرده است.

نکات مهم در خصوص پرینت رنگی 

چاپ رنگی با استفاده از پرینتر ها یک فرایند مهم و جذاب است که بیشتر در زمینه‌های مختلف از چاپ تصاویر هنری تا چاپ اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر نکات مهمی در خصوص پرینت رنگی ذکر شده است:

 1. انتخاب پرینتر مناسب: انتخاب پرینتر مناسب بر اساس نیازها از جمله حجم چاپ، کیفیت تصویر و عرض کاغذ مهم است.
 1. استفاده از کیفیت بالا: برای حصول از نتایج بهتر در چاپ رنگی، استفاده از کاغذ و جوهر با کیفیت بالا توصیه می‌شود.
 1. تنظیمات رنگ: انطباق تنظیمات رنگ پرینتر با نیازها و تصویر مورد چاپ اهمیت دارد.
 1. آزمایش و تنظیم: قبل از چاپ نهایی، انجام آزمون‌های چاپ و تنظیمات لازم می‌تواند به بهبود نهایی تصویر کمک کند.
 1. مراقبت و نگهداری: حفاظت از پرینت‌های رنگی در برابر نور مستقیم و رطوبت بسیار حائز اهمیت است.
 1. مقایسه هزینه: مقایسه هزینه چاپ رنگی با چاپ سیاه و سفید و در نظر گرفتن نیازها و بودجه می‌تواند تصمیم گیری را آسان‌تر کند.

پرینت رنگی ارزان

معرفی پرینت سیاه سفید

پرینترهای سیاه و سفید یا مونوکروم، دستگاه‌هایی هستند که صرفاً قادر به چاپ با رنگ‌های سیاه و سفید هستند. این نوع پرینترها برای مصارفی که نیاز به چاپ ساده و درخشان بدون استفاده از رنگ دارند، بسیار مناسب می‌باشند. در زیر مزایا و معایب استفاده از پرینترهای سیاه و سفید ذکر شده است:

مزایا:

 1. اقتصادی: چاپ سیاه و سفید ارزان‌تر از چاپ رنگی می‌باشد.
 2. سرعت بالا: پرینترهای سیاه و سفید به طور عمومی سریعتر از پرینترهای رنگی عمل می‌کنند.
 3. کارایی بالا: این پرینترها مناسب برای چاپ مستندات متنی و اسناد ساده هستند.
 4. عمر طولانی: چون این پرینترها فقط از یک جوهر (معمولاً جوهر سیاه) استفاده می‌کنند، ممکن است عمر آنها به طولانی بخورد.

معایب:

 1. محدودیت در چاپ رنگی: برای چاپ تصاویر و محتوای رنگی، پرینترهای سیاه و سفید مناسب نیستند.
 2. عدم امکان چاپ تصاویر: این پرینترها قادر به چاپ تصاویر و فایل‌های گرافیکی با کیفیت بالا نیستند.
 3. محدودیت در انتقال احساسات: چاپ سیاه و سفید نمی‌تواند عمق و حس موجود در تصاویر رنگی را منتقل کند.

پرینت گرفتن از متن چگونه است؟

به منظور چاپ یک سند ورد، ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیستم شما به درستی به پرینتر متصل شده است. در صورتی که با مشکلی در فرآیند چاپ مواجه هستید، ابتدا اتصالات پرینتر و سیستم را بررسی کنید.

 1. نخست فایل ورد مورد نظر خود را باز کنید.
 2. به منوی “File” رفته و بر روی گزینه “Print” کلیک کنید، یا از دکمه‌های “Ctrl+P” استفاده نمایید. در برخی نسخه‌های قدیمی Word، ممکن است گزینه “Office” به جای “File” وجود داشته باشد. در این صورت بر روی “Office” کلیک کرده و سپس “Print” را انتخاب کنید.
 3. با انتخاب گزینه “Print”، می‌توانید به تنظیمات چاپ دسترسی پیدا کنید. پیش از چاپ، سند خود را در حالت پیش‌نمایش مشاهده کنید.
 4. هنگام فشردن دکمه‌های “Ctrl+P”، وارد منوی چاپ می‌شوید. در کنار آیکون چاپگر، گزینه “Copies” را خواهید دید. تعداد نسخه‌های مورد نظر خود را وارد کنید تا بتوانید آن‌ها را چاپ کنید.
 5. برای انتخاب چاپگر مناسب برای پرینت فایل Word خود، در قسمت “Printer” به تعداد چاپگرهای متصل به سیستم دقت کنید و آن چاپگری که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. این مورد به شما امکان می‌دهد فایل Word خود را به چاپگر مورد نظر ارسال کرده و آن را چاپ کنید.

همچنین در قسمت “Printer Properties”، می‌توانید تنظیمات مربوط به اندازه کاغذ، نوع کاغذ، کیفیت چاپ و سایر تنظیمات مربوط به چاپ را انجام دهید. این امکان به شما ارائه می‌دهد تا مشخصات دقیق چاپ را تنظیم کرده و به وضوح اطلاعات مورد نیاز خود را چاپ کنید.

 1. در صورتی که قصد دارید تنها بعضی از صفحات فایل Word خود را چاپ کنید، می‌توانید از گزینه‌های Custom Print استفاده نمایید. برای این منظور، ابتدا با فشردن دکمه‌های Ctrl+P فرآیند چاپ را آغاز کنید. سپس در قسمت “Settings” قرار دهید و گزینه “Custom Print” را انتخاب کنید. در ادامه، در بخش “Pages” شماره صفحات مورد نظر خود را وارد کرده و سپس فایل را چاپ کنید.

اگر تنها یک صفحه خاص از فایل Word خود را می‌خواهید چاپ کنید، می‌توانید به بخش پیش‌نمایش فایل مراجعه کرده و صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به “Settings” بروید و گزینه “Print Current Page” را انتخاب کنید تا فقط آن صفحه را چاپ کنید.

 1. در صورتی که می‌خواهید صفحات مشخصی از فایل خود را چاپ کنید و ترتیب خاصی برای آن‌ها وجود ندارد، بهتر است از گزینه Custom Print استفاده کنید. برای این کار، باید دوباره به قسمت “Settings” بروید و گزینه “Custom Print” را انتخاب کنید. سپس در بخش “Pages” شماره‌های صفحات مورد نظرتان را با استفاده از کاما وارد کنید.

اگر از یک پرینتر رنگی برای چاپ اسناد و متون استفاده می‌کنید، در بخش تنظیمات (Settings) گزینه‌هایی مانند Color Printing Option برای شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده و سپس فایل خود را چاپ کنید.

در صورتی که می‌خواهید پرینت پشت و رو داشته باشید، می‌توانید دوباره به قسمت تنظیمات (Settings) مراجعه کرده و گزینه Print One Sided را بررسی کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، دستگاه صفحات را به صورت تک تک چاپ خواهد کرد. همچنین، می‌توانید گزینه Print on Both Sides را انتخاب کنید تا دستگاه به صورت پشت و رو برای شما چاپ انجام دهد.

می توان گفت پرینت سیاه و سفید پرکاربردترین چاپ روی کاغذ می باشد. در این نوع پرینت، تصویر یا متن تنها با استفاده از دو رنگ سیاه و سفید به چاپ می‌رسد. این پرینت برای جایی مناسب است که نیاز به چاپ ساده و بدون استفاده از رنگ‌های دیگر دارند، مانند مستندات متنی، فرم‌ها، گزارشات و سایر مدارک مشابه.

به طور خلاصه از مزایای پرینت سیاه و سفید می‌توان به سرعت بیشتر در چاپ و هزینه بسیار کمتر در مقایسه با روش های دیگر اشاره کرد. همچنین، در برخی مواقع ممکن است استفاده از پرینت سیاه و سفید به دلیل سادگی و قابلیت خوانایی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

کاربردهای پرینت

پرینت سیاه و سفید در بسیاری از حوزه‌ها و کاربردها استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای رایج آن عبارتند از:

چاپ مستندات متنی مانند مقالات، گزارشات، فاکتورها ،روزومه ها، فرم ها و سایر مدارک. چاپ کتاب های الکترونیکی pdf و چاپ کتاب های با تیراژ پایین. چاپ عکس های سیاه و سفید مخصوص طراحی و عکاسی. چاپ مدارک حسابداری شامل چاپ گزارشات مالی و مدارک مربوط به امور مالی و بایگانی. 

ملاک های مهم در قیمت پرینت 

قیمت نهایی پرینت سیاه و سفید نیز تحت تأثیر چندین فاکتور قرار می‌گیرد. برخی از عوامل کلیدی که بر قیمت تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

تعداد صفحات: تعداد صفحاتی که می‌خواهید چاپ سیاه و سفید شوند، تأثیر مستقیم بر قیمت دارد. 

نوع کاغذ: نوع کاغذی که برای چاپ استفاده می‌شود نیز بر قیمت تأثیر دارد. جنس های مختلف کاغذ کاربرد و قیمت متفاوتی دارند.

اندازه صفحه: اندازه صفحه چاپ نیز مهم است. صفحات استاندارد شامل A4-A5-A3 می باشند.

اما در کل مهم ترین ملاک قیمت گذاری در این چاپ تعداد صفحات می باشد.یعنی هرچه تعداد پرینت شما بالاتر باشد، قیمت تمام شده برای هر برگه کمتر می شود.

 توجه داشته باشید که قیمت‌ها ممکن است بین  فروشندگان متفاوت باشد، ما در چاپ مدرن یاس بهترین قیمت را با کیفیتی بالا و فوری به دست شما مشتریان عزیز می رسانیم.

بیشتر بخوانید
مطالب مرتبط

چاپ فرش